TEATRUM

Wyłączny przedstawiciel firmy
www.rosco.com








O lampie pierścieniowej LitePad Loop




RF Hillary


Unikalne, miękkie światło lampy LitePad Loop doskonale sprawdza się w warunkach niewielkiej przestrzeni i słabego oświetlenia. W filmie poniżej fotograf Rick Friedman opowiada o tym w jaki sposób wykorzystał LitePad Loop do oświetlenia modelki Hillary Button w studiu w Bostonie.




Scott Bourne, w swoim poście na PhotoFocus opublikowanym w październiku, nazwał lampę LitePad Loop jego "ulubioną lampą pierścieniową na rynku". Jakość światła, którą gwarantuje LitePad Loop jest według Scotta jednym z kluczowych elementów przy robieniu zdjęć. "Każde inne ledowe źródła światła, z których korzystałem - rzucały ostre bezpośrednie promienie światła. Ludzie z Rosco wynaleźli technologię LitePad, która sprawia, że światło jest rozproszone, pochlebne i nie razi w oczy - to wszystkie kluczowe potrzeby lampy pierścieniowej." Ponieważ lampy pierścieniowe stosowane są głównie na krótkie odległościach, Rosco zaprojektowało miękkie, pośrednie i pochlebne światło LitePad Loop.


scottbourneadriana.jpg
Zdjęcie Scotta Bourne'a - wykonane przy pomocy LitePad Loop z dodatkowym światłem w tle



Nierażące światło jest szczególnie ważne przy fotografowaniu osób nie przyzwyczajonych do światła aparatu, takich jak żony (specjalność Scotta) lub przy fotografii korporacyjnej i przy zdjęciach typu headshot.
Michael Artsis używał zestawu LitePad Loop Pro na wycieczce przez pięć miast w osiem dni. Robił tam zdjęcia podczas wywiadów i zbierał różne ujęcia na materiał filmowy.


LitePad Loop był jedynym źródłem światła przy filmowaniu tego materiału.


Podczas gdy Michael Artsis i Chris Comes oglądali materiał nagrany przez Michaela, dyrektor komunikacji korporacyjnej Clearwire, Chris Comes zwrócił się do Michaela - który robił zdjęcia lustrzanką D800 z zamontowaną lampą LitePad Loop - i spytał się o to czy mógłby mu zrobić zdjęcie. Tego samego dnia Michael chwycił aparat na statywie i zrobił mu zdjęcie z dokładnie taką samą konfiguracją jaką miał przy filmowaniu filmu dla Clearwire.


Headshot-Color.jpg


Lekka i przenośna lampa LitePad Loop pozwoliła Michaelowi Artsis na wykonywanie zdjęć i filmowanie w biurach, salach konferencyjnych, laboratoriach i na budowach. Dlatego też, operator filmowy Matt Turve, odniósł się do lampy pierścieniowej LitePad Loop jako jedno z głównych narzędzi oświetleniowych, które wykorzystywał przy kręceniu niskobudżetowego filmu pt. "Sunny & Ray Ray".


Sunny-Ray-Ray-LitePad-Loop-Closeup.jpg

LitePad Loop podczas kręcenia filmu "Sunny & Ray Ray"



Matt-Turve-Loop-Off-Camera1.jpeg

Matt Turve używający swoją lampę LitePad Loop na VALS (voice activated light stand)



Na poniższym zdjęciu, Rolando Gomez chciał oświetlić swoją modelkę zachowując przy tym wrażenie gorąca wywołanego przez światło płomieni, które widać w tle. Ronaldo stwierdził, że to właśnie LitePad Loop będzie właściwym narzędziem oświetleniowym do tego ujęcia.


Rolando-Fireplace-Shot.jpg



Loop-Masks-Eye-Light.png

Zdjęcie wykonane przez Matta Wiseman'a