TEATRUM

Wyłączny przedstawiciel firmy
www.rosco.com
Filtr szary (ND) TruColor IR

Filtru szary jest powszechnie stosowany przez operatorów filmowych. Jednak w przypadku korzystania z niektórych kamer cyfrowych filtry te mogą sprawić, że balans kolorów podlega zmniejszeniu nasycenia. Cyfrowe czujniki kamery, które są czułe na podczerwień, mogą zostać "przytłoczone" przez brak równowagi pomiędzy światłem widzialnym, które zostało osłabione przez filtr ND, a światłem podczerwonym, na które filtr ND nie ma wpływu. Filtr TruColor IR Rosco przywraca tą równowagę zapewniając prawidłowe nasycenie kolorów oraz wierność tych barw w ostatecznym obrazie.

Filtr ten został opracowany we współpracy z Michael'em Morlan'em z Austin Film Tools. Jego rozwój to ciekawa historia R&D. Operator filmowy z Texasu Morlan, który jest oswojony z produktami Rosco, skontaktował się z firmą Rosco po to, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu nietypowego problemu. Problem ten dotyczył jego współpracy z kamerą Red One - popularną kamerą HD. Po przejrzeniu pokrewnych wątków na forach okazało się, że problem Mike'a dotyczy wielu innych. To z jego właśnie pomocą, inżynierowie optyki Rosco opracowali i przetestowali kilka filtrów zanim powstał filtr TruColor IR.

Prototyp TruColor IR został zaprezentowany wybranej grupie operatorów na NAB i otrzymał bardzo pozytywne opinie. Ta pierwsza wystawa oraz wzrastające zainteresowanie zaowocowały ogromnym popytem na ten produkt.

tc_imgb4.jpg Tylko filtr ND
tc_imgaft.jpg Filtr ND z filtrem TruColor IR

ID ProduktuNazwaOpisZdjęcie
Filtr TruColor IR - niestandardowe wymiary
Filtr szary ND TruColor IR: Filtr TruColor IR - niestandardowe wymiary
Filtr TruColor IR - 10.2cm x 14.4cm
Filtr szary ND TruColor IR: Filtr TruColor IR -  10.2cm x 14.4cm
Filtr TruColor IR - 14.4cm x 14.4cm
Filtr szary ND TruColor IR: Filtr TruColor IR - 14.4cm x 14.4cm
Filtr TruColor IR - 16.8cm x 16.8cm
Filtr szary ND TruColor IR: Filtr TruColor IR - 16.8cm x 16.8cm