TEATRUM

Wyłączny przedstawiciel firmy
www.rosco.com
FILTRY SUPERGEL

ROLKA 61cm x 7,6m / ARKUSZ 50 x 60cm


Przejdź do listy produktów. Dostęp do listy znajduje się również u dołu strony.
Poniżej znajduje się ogólny opis dotyczący filtrów Supergel.


SUPERGEL to seria najbardziej odpornych filtrów na świecie. Wykonane z poliwęglanu są bardziej odporne termicznie od poliestrowych filtrów do lamp PAR. Poliwęglan pod wpływem wysokiej temperatury może się lekko pofałdować, ale zdecydowanie rzadziej pęka niż twardniejący poliester. Żaden filtr foliowy nie jest w pełni odporny na wysoką temperaturę, ale powszechność stosowania serii SUPERGEL dowodzi, że ich odporność jest bardzo wysoka.


Wykres spektralnego rozkładu energii każdego filtra przedstawia długość fal (barw) przepuszczonych przez poszczególne filtry. Np. Supergel o ID: 1012A3 (kanarkowy) przepuszcza około 80% wiązki czerwieni i zieleni powyżej 500nm w widmie, lecz jedynie niewielką ilość głębokiego błękitu/indygo. Daje to rezultat mocnej jasnej żółci z niewielką ilością błękitu co zapobiega powstaniu jadowitej żółci jak w przypadku Supergelu o ID: 10103 (żóły średni).


UKSEDCurve.jpg

Procent transmisji (Transmission %) odnosi się do ogólnego przepuszczenia światła jakie przechodzi przez poszczególny filtr oparty na źródle światła żarowego, Illuminant A.


TRWAŁOŚĆ

Trwałość filtrów zależy od wielu czynników: barwy, rodzaju oprawy i źródła światła, natężenia oświetlenia, oraz czasu pracy. Zatem niemożliwe jest określenie trwałości każdego z filtrów. Jednak pewne podstawy wiedzy i doświadczenia mogą pomóc w ocenie. Ciemno zielone i ciemno niebieskie filtry zazwyczaj najszybciej się wypalają ponieważ pochłaniają najwięcej promieniowania podczerwonego. Dla zwiększenia trwałości filtra, w przypadku gdy jest potrzeba uzyskania ciemniejszych, wysoko nasyconych barw należy dobrać kolor, który przesyła duże ilości energii z zakresu powyżej 700nm. Te dane są dostępne pod linkiem "Dane techniczne produktu", który znajduje się na podstronie poszczególnego filtru.


W celu przedłużenia trwałości filtra przy wykorzystaniu opraw profilowych należy tak ustawiać wiązkę światła , aby rozkład natężenia był równomierny, w ten sposób eliminuje się prześwietlenia. Zwiększając odległość pomiędzy źródłem światła a filtrem przy użyciu kominka lub skrzydełek również zmniejszymy nagrzewanie się filtra, w ten sposób wydłużając jego okres życia. W bardziej krytycznych przypadkach radzimy stosować Rosco Heat Shield bądź Thermashield.


Nigdy nie należy nakładać plastikowego filtra bezpośrednio na lampę. Trzeba zawsze zostawić powietrzny odstęp izolacyjny pomiędzy reflektorem a filtrem. Optymalnie od 50 do 75mm.PODKATEGORIAOPIS
FILTRY SUPERGELROLKA 61cm x 7,6m / ARKUSZ 50 x 60cm

więcej >>>