TEATRUM

Wyłączny przedstawiciel firmy
www.rosco.com
Efekty mgły, mgiełki, dymu i pary...Efekty mgły, mgiełki, dymu i pary wykorzystywane są w produkcjach wszelkiego rodzaju, aby wzbudzać emocje odbiorców. W niektórych przypadkach, mgła może odgrywać główną rolę. Takim przykładem jest remake "Mgły" z 2005.Captain_America_hazy_room_300x199.jpgDym jest również wykorzystywany na scenach i ekranach, aby podkreślić atmosferę miejsca i czasu - np. pojawienie się wiązki światła na scenie stwarzając w ten sposób uczucie pustki w pomieszczeniu. Actress_and_Camera_in_fog.jpgAustralijski fotograf oraz twórca filmowy William Davidson, który podjął się wyzwania wyreżyserowania teledysku "The Ballad" zespołu New Look , postanowił, że dym będzie wszechobecny jako "abstrakcyjny stan fizyczny, który ilustruje nastrój piosenki", podczas gdy w tym samym czasie stwarza poczucie tajemniczości i oczekiwania.


Davidson wykorzystał atmosferę dymu, aby wzmóc uczucie tajemniczości oraz oczekiwania. Davidson: "Nikt nie wie skąd pochodzi dym - czy wokalistka go tworzy, czy też pochodzi z jakiegoś innego źródła?" Dym ten jest użyty w celu osłonienia wokalistki zespołu Sarah Ruba. W wideoklipie jest też kilka ujęć, w których dym przemieszcza się w różnych nieoczekiwanych kierunkach - np. przy skręcaniu samochodu tuż na początku wideoklipu: Mgła przenosi widza w abstrakcyjny świat, w którym przekształca się w postać wokalistki. Efekt ten pojawia się przy 1:05 czasu trwania piosenki i powtarza się w ciągu całego filmu dla podkreślenia narastających dźwięków w muzyce.

1700_Car_and_Camera_300x225.jpg


Część produkcji, która zrobiła na mnie wrażenie najbardziej to fakt, że film został nakręcony na zewnątrz. Tworzenie efektów mgły na zewnątrz może być bardzo trudne, zwłaszcza, gdy warunki atmosferyczne, takie jak suchy, wietrzny wieczór mogą niemal natychmiast znieść dym. Davidson wykorzystał swoją zaufaną maszynę Rosco 1700 do wytwarzania mgły i płyn Rosco Fog. Po użyciu urządzenia w swoim studiu w przeszłości, był przekonany, że jego system Rosco Fog będzie w stanie wyprodukować wystarczająco dużo dymu, z wystarczającą gęstością, aby rzutujący na niego obraz wyświetlał się niezawodnie - nawet na zewnątrz.

maszyna_do_dymu_1700_rosco.jpg