TEATRUM

Wyłączny przedstawiciel firmy
www.rosco.com
ColdFlow

Jak stworzyć nisko osadzoną mgłę wykorzystując urządzenie ColdFlow i wytwornice Delta 3000 Rosco?


To wideo zostało opublikowane na Halloween - to doskonała okazja, aby móc wykorzystać głęboko osadzoną mgłe i stworzyć przerażające efekty wizualne.

fog-300x202.jpg

Nisko osadzona mgła może również służyć do przenoszenia wody, lodu i śniegu, aby ukryć jakiś osprzęt znajdujący się na scenie.

phantom_boat-300x200.png


Kolejnym praktycznym zastosowaniem nisko osadzającej się mgły na scenie jest wykorzystanie tła, aby stworzyć wrażenie 'miasta we mgle'.

ba_fog_002pc-300x141.jpgNisko osadzona mgła ma wiele zastosowań. We wszystkich scenariuszach z jej wykorzystaniem jakaś postać lub jakiś przedmiot przeobraża się. Na przykład, po upuszczeniu bloku suchego lodu do wody, aby stworzyć efekt nisko osadzonej mgły - bryła zamienia się w gaz. Suchy lód nie jest dostępny od ręki ani nie jest tani. W dodatku ponad 20 kg blok suchego lodu starcza na zaledwie 15 minut. Wytwornice Rosco są o wiele bardziej wydajne w wytwarzaniu ciągłego dymu, ale tu również potrzebny jest suchy lód lub ciekły dwutlenek węgla, aby utrzymać dym/mgłę na niskim poziomie.


roscocoldflow4-274x300.jpg

Nasz film o nisko osadzającej się mgle pokazuje jak korzystać z ColdFlow Rosco, który wykorzystuje ciekły dwutlenek węgla. Jednak pod koniec filmu Eric krótko wspomina możliwość użycia chłodziarki z suchym lodem (dwutlenek węgla w stanie stałym) jeśli nie posiadamy urządzenia ColdFlow. W obu przypadkach zużyty dwutlenek węgla nie jest katalizatorem do wytworzenia mgły, więc na dłuższą metę to rozwiązanie jest o wiele bardziej opłacalne przy scenach, które wymagają długotrwałego efektu nisko osadzającej się mgły. Eric poproszony o rozwinięcie kwestii samodzielnego wykonania dobrej chłodziarki odpowiedział:

Kluczem do wykonania własnej chłodziarki jest zastosowanie jak największej chłodnicy, jak to tylko możliwe. Powinna ona być w stanie pomieścić około 14 kg suchego lodu, a przy tym umożliwić cyrkulację mgły. Najlepiej gdy pod suchym lodem znajduje się kratownica w celu jego oddzielenia od dna chłodziarki.A.) Zimny suchy lód zniszczyłby plastikowe tworzywo chłodnicy oraz B.) Najlepiej, gdy zimny suchy lód znajduje się bezpośrednio w miejscu przepływu mgły. Wlot i wylot, który umożliwia przepływ mgły powinien znajdować się w obrębie średnicy 10 cm w celu uniemożliwienia powrotu skondensowanej mgły do stanu ciekłego. Podłącz wentylator do ujścia chłodziarki - Twoje urządzenie jest już gotowe. Nie zapominaj, aby zawsze używać szybko rozpraszającego się płynu takiego jak Rosco Stage & Studio.

IMG_1771-271x300.jpg

IMG_1774-300x224.jpg