TEATRUM

Wyłączny przedstawiciel firmy
www.rosco.com
Aurora Borealis


Projektor X24 a efekt Aurora Borealis

Almost Maine

"Almost, Maine" John'a Cariani, jest komedią romantyczną odgrywającą się w północnej części stanu Maine zimą. Ta sztuka jest jedną z najbardziej popularnych sztuk w Ameryce i odgrywana jest się zarówno w szkołach ponadgimnazjalnych, szkołach wyższych jak i lokalnych grupach teatralnych w całym kraju. Kluczem i dominującym efektem tej sztuki jest wykorzystanie efektu Aurora Borealis. Dzięki projektorowi X24, efekt Aurora Borealis staje się równie istotnym elementem jak i występujące postaci w tej sztuce.


Projektor Rosco X24 Effects tworzy niesamowity efekt Aurora Borealis:  
Efekt jest tworzony przez wymianę standardowego gobo X24 najbliżej obiektywu, na X-size turkusowy ColorWave, następnie ColorWave obraca się o kąt, który pozwola na osiągnięcie odpowiedniego efektu. W tym samym czasie obracany jest standardowy gobo X24 z najmniejszą możliwą prędkością. Wreszcie można bawić się ogniskową i migawką dopóki nie osiągnie się najbardziej zwiewnego i nieziemieskiego efektu. Ponieważ jestem purystą jeśli chodzi o Aurora Borealis myślę, że efekt ten zawiera w sobie zbyt wiele turkusu - sugeruję więc dodanie zieleni za pomocą filtru Permacolor #31086 Industrial Green 1,95" na tył obiektywu.   


Efekt Aurora Borealis X24 na scenie w Teatrze Bas Bleu, Produkcja "Almost, Maine"

DMX X24 pozwala na kontrolę jasności, kierunku i prędkości efektu od konsoli do sterowania oświetleniem. Daje to możliwości przyspieszania, przyciemniania lub wręcz zatrzymywania efektu i sprawia wrażenie jakby światła Northern Lights wchodziły w interakcje z bohaterami. Spadające płatki śniegu dodatkowo powodują uczucie przyjemnego chłodu.


Na blogu Rosco w zeszłym roku padło najwięcej pytań dotyczących spadających płatków śniegu. Odpowiedź na wszystkie pytania jest bardzo prosta: należy zastąpić standardowe gobo X24 znajdujące się najbliżej obiektywu gobo #81249, na specjalne szklane gobo snowflake.